,,Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko.
Maťko preto, že ma tak volajú, a šaliansky preto, že som sa narodil v Šali.“
Dňa 19.2.2025 sa v priestoroch CVČ Klokan konalo okresné kolo literárno – recitačnej súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Víťazi školského kola reprezentovali našu školu v dvoch kategóriách.
V II. kategórii uspela s prednesom povesti od Zuzany Zemaníkovej Kučuk a Belevendy Alžbeta Ondrovičová z 5.A a získala 3. miesto.
Srdečne blahoželáme!