• Intenzívny jazykový kurz anglického jazyka

• V piatok 23. septembra sme úspešne ukončili prvý tohtoročný intenzívny jazykový kurz anglického jazyka. Absolvovali ho žiaci 7.ročníka. Celý týždeň strávili s lektormi kvalifikovanými na výučbu anglického jazyka. Mark Hurst (Anglicko) a John Flynn (Írsko) vytvorili pre žiakov prostredie

• 23. september 2022

• Biela pastelka

Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Ide o špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých klienti získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život. Je to napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma a sebaobslužné činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena, komunikačné zručnosti a podobne.

Aj naša škola sa už niekoľko rokov zapája do zbierkovania a prispieva na pomoc slabozrakým. Prispieť môžete aj Vy.  Zbierka sa bude konať dňa 23. septembra 2022 v čase od 7:30 do 14:00. Za Váš príspevok vopred ďakujeme.

• Šachový krúžok na škole

• Dobrý deň milí rodičia,
            Medzinárodná šachová akadémia Interchess otvára v školskom roku 2022/23
            šachový krúžok na ZŠ. Sokolíkova 2, pre žiakov 1 až 4 ročníka.
            Bližšie informácie o termíne krúžku získate v priloženom letáku. Prihlásiť sa
            môžete pomocou prihlasovacieho formulára priamo v letáku, alebo tu.
            (https://forms.gle/4Lnkyd5B3NAkuRHJ7)
            Na šachový krúžok môžete použiť aj vzdelávacie poukazy, ktoré odovzdáte na
            riaditeľstve školy. Cena krúžku je 60 € za I. polrok šk. roku 2022/23 + vzdelávací
            poukaz.