• Výstava v Apponyiho paláci

• 26.1.2023 žiaci 8.B triedy navštívili Apponyiho palác a pozreli si výstavu pod názvom Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy. Výstava predstavuje obraz mesta a jeho zmeny od 13. storočia až do 90-tych rokov 20. storočia. Cez pútavé panely zoradené v časovej osi sa žiaci oboznámili s významnými udalosťami, osobnosťami a štátoprávnym usporiadaním. Vďaka interaktívnym obrazovkám mohli vidieť ako sa mesto rozrastalo, ako sa menil tok Dunaja, kde stáli ochranné hradby, neskôr použité na stavbu nových budov a palácov.

Výstava bola obohatená o zaujímavé zbierkové predmety a listiny osobného charakteru z čias Rakúsko-Uhorska.

• Deti a architektúra

• Prvý rok sme sa zapojili do úžasného projektu  „deti a architektúra“, ktorý organizuje OZ EUROARCH v spolupráci s vydavateľstvom EUROSTAV, ako mediálnym partnerom. Autorkou projektu je Ing. arch. Darina Lalíková, CSc., autorka knihy pre deti o architektúre “Ikony architektúry...čo by deti mali vedieť o slovenskej a svetovej modernej architektúre". Cieľom bolo hravou formou vzdelávať deti o tom, čo je pekná a kvalitná architektúra, kto navrhuje architektúru, predstaviť im zakladateľov slovenskej architektúry, ale aj významných tvorcov súčasnej slovenskej a aj svetovej architektúry na hodinách výtvarnej výchovy.

Všetky výtvarné diela poslané do súťaže našich detí sú úžasné a kreatívne stvárnenia ich „výnimočnej školy“, ktoré možno raz navrhnú aj oni sami.

• Zbierka pre psí útulok

• ZŠ Sokolíkova v spolupráci s útulkom na Poliankach organizuje zbierku pre psí útulok.

Obyvatelia útulku ocenia, keď pre nich prinesieš granule, konzervy, misky, koberce, deky, uteráky, obojky a podobne.

Zbierka sa koná od 23.1.2023-14.2.2023

Príspevky do zbierky môžeš odovzdať na vrátnici školy do 14.2.2023 do 17:00.

Všetkým vopred veľmi pekne ďakujeme

• Súťaž YPSILON - slovina je hra VÝSLEDKY

• Milí súťažiaci, milí rodičia!

S radosťou Vám oznamujeme výsledky ďalšieho ročníka súťaže YPSILON – slovina je hra.

V tomto školskom roku 2022/23 sa do 6. ročníka tejto súťaže zapojilo 344 škôl a 9 810 žiakov.

Vyhodnotenie celej súťaže je zverejnené na stránke www.ypsilonsutaz.sk v sekcii výsledky. O počte získaných bodov a percentuálnej úspešnosti budú súťažiacich informovať jednotliví vyučujúci slovenského jazyka, prípadne triedne učiteľky.

V kategórii YPSILON 3 bola vyžrebovaná a 3. cenu získala žiačka Emma K. (3.A).

Naša škola obsadila krásne 4. miesto v riešení úloh nad 80 súťažiacich s priemernou percentuálnou úspešnosťou 90,19%.

Zároveň súťažiaci s úspešnosťou 100% budú odmenení praktickým vakom a všetci súťažiaci bez ohľadu na dosiahnutý výsledok dostávajú malý darček s logom súťaže a diplom.

Všetky diplomy, darčeky, vecné ceny pre súťažiacich budú na školy distribuované do konca januára.

Srdečne blahoželáme všetkým súťažiacim!