• ENGLISHSTAR

• AJ TENTO ROK SA MÔŽEŠ ZÚČASTNIŤ MEDZINÁRODNEJ SÚŤAŽE V ANGLICKOM JAZYKU

Poď súťažiť o smartfón a iné zaujímavé ceny!

Prihlás sa do 03. apríla 2023 a svoje vedomosti si otestuješ

02. mája 2023.

Štartovné je 3,50 € (odovzdať na 1. stupni TU a na 2. stupni vyučujúcim ANJ). Škola hradí 3 €.

Prihlásiť ťa môžu rodičia cez Edupage alebo svoju účasť môžeš nahlásiť školskému koordinátorovi - pani učiteľke Kataríne Wresnig (2.A).

• Návšteva prírodovedného múzea

Dňa 22.3.2023 sa žiaci 5.B a 5.C zúčastnili exkurzie v Prírodovednom múzeu. Piataci sa dozvedeli nové informácie o biodiverzite sveta a o faune a flóre Slovenska. Pani učiteľky si pre žiakov pripravili zážitkový pracovný list. Úlohy v ňom súviseli s vystavenými exponátmi. Prehliadka bola doplnená o viaceré video projekcie, ktoré žiakov tiež veľmi zaujali. Po návšteve múzea využili spolu s pani učiteľkami príjemné jarné počasie na prechádzku v centre mesta.

• DOTÁCIA NA STRAVU

• Od 1. mája 2023 bude môcť byť dotácia na stravu poskytovaná pre všetky deti, ktoré navštevujú základnú školu (aj s daňovým bonusom aj bez daňového bonusu)

Rodičia, ktorí majú záujem o dotované obedy vyplnia túto PRIHLÁŠKU NA STRAVU

a doručia ju vedúcej školskej jedálne najneskôr do 15.4.2023.

V prípade, ak rodič dieťaťa nedoručí prihlášku na stravovanie zariadeniu školského stravovania, na dieťa nebude možné poskytovať dotáciu na stravu, až kým rodič v priebehu školského polroka o dotáciu na stravu nepožiada. ( tá bude priznaná až od septembra 2023)

V prihláške sú uvedené všetky potrebné informácie a podmienky poskytnutia dotácie.

Dotované obedy sú:

- ak sa žiak zúčastnil vyučovania

- ak žiak odobral obed

Rodičia, ktorých dieťa vyžaduje osobitné stravovanie (DIÉTNE STRAVOVANIE), aby vyplnili zvláštnu prihlášku (na vyžiadanie), kde priložia aj potvrdenie od ošetrujúceho lekára so špecializáciou v príslušnom odbore s určenou diagnózou, ktorá si vyžaduje osobitné stravovanie. (túto prihlášku dostanete od vedúcej ŠJ len na VYŽIADANIE)

Rodičia si odber stravy svojho diaťaťa ( a teda splnenie podmienky odobratia obedu) môžu sledovať aj na internete, na stránke www.eskoly.sk, prihlasovacie údaje poskytnem rodičovi na vyžiadanie.

Čuboňová Zuzana, vedúca ŠJ Sokolíkova

• Lyžiarsky kurz 2

• Krásne slnečné počasie si užívali všetci žiaci 7. ročníka, ktorí sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Privítali nás perfektne upravené svahy v Tatranskej Lomnici. Lyžovali sme na zjazdovkách Štart, Čučoriedky a Buková. Stravu a ubytovanie sme mali v peknom penzióne Lomnický v Starej Lesnej, len 5 km od lyžiarskeho strediska. Urobili sme si aj výlet pozemnou lanovkou na Hrebienok, kde sme navštívili Ľadový dóm a pozreli si majstrovské diela z ľadu. Prežili sme krásny týždeň.